C.K.Dezerterzy - miasteczko

Awatar użytkownika
sikorka
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 520
Rejestracja: 10 sty 2014 22:40
Rok urodzenia: 1971
Kontakt:

C.K.Dezerterzy - miasteczko

Post autor: sikorka »

Część makiety została przedstawiona przez Goldsuna (ta koszarowa), mnie pozostało miasteczko.
Sam pomysł makiety powstał właśnie z powodu naszych skojarzeń I Wojny Światowej z filmem C.K. Dezerterzy, a w związku tym, iż jedną z moich ulubionych scen w tym filmie, to scena ze sławetną toaletą, dlatego też na mnie padła część miasteczkowa z makiety :D
Tutaj starałam się przynajmniej w części być wierna filmowi, ale brak budulca dość mocno nas ograniczał, więc oddałam się w większości fantazji :)
Od razu wyjaśnię, iż żółty domek zbudowała Alinka (jak rodzinnie, to rodzinnie- pewnie by nas zamarudziła na śmierć, jeśli by nic nie zrobiła ;D), a budynek z czerwoną latarnią Goldsun.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Budowanie zaczynałam od długiego budynku, bo to on właśnie był "głównym bohaterem" w scenie kibelkowej. To właśnie z bramy w budynku wyjechała kareta, która zatrzymała jazdę Von Nogaja z piękną brunetką.
Obrazek Obrazek
Reszta zabudowa była już dowolna, bardziej wymuszona ilością klocków, niż screenami z filmu.
Najważniejsza scena dla mnie to ta z kibelkiem :) Dymek obowiązkowo musiał być !
Całość trzymała się raczej na zasadzie oparów powietrza i dmuchanie w nią raczej było nie wskazane, ale stoi i to jest najważniejsze :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Restauracja wyszała taka przez przypadek :) i głównie dlatego, że mieliśmy takie ładne szybki (notabene źle je włożyłam, co zauważył Kris ;)).
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatni budynek wykonany z ciemnych brick masonry jest chyba moim ulubionym, nawet nie wiem dlaczego :)
Obrazek Obrazek

A teraz scenki ;)
Pierwsza już wcześniej wspomniana to ta w kibelku
Obrazek
Druga to ta z aptekarzem
Obrazek

Pojedyńcze budynki może nie stanowią szczytu możliwości budowniczych, ale całość mam nadzieję, iż się prezentuje w miarę ok :)
Obrazek Obrazek

Wszelkie uwagi mile widziane :) te krytyczne jak i pochwalne !
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki
na wiosnę mięciusio, włochato i zielono
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: C.K.Dezerterzy - miasteczko

Post autor: glaz_pimpur »

To ja się wpiszę tu za obie części makiety.
Fajny temat, fajny pomysł na wykonanie ze scenkami. Sami zauważyliście trochę niedociągnięć. Na waszym miejscu nie rozbierałbym tego do gołego tylko sukcesywnie poprawiał. Bruk by się przydał.
Najbardziej podoba mi się ten długi budynek z bramą po środku. Fajnie wyglądają te białe półkule. Czuć w nim klimat tamtych czasów. No i ma gładki dach:)
Duplo Users Poland Assosiation
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: C.K.Dezerterzy - miasteczko

Post autor: Ciehoo »

Ile się napracowaliście to sami wiecie:)!
Praca bardzo fajna, chociaż przy takich rozmiarach i pierwszym podejściu praktycznie trudno uniknąć poprawek. Trzymam kciuki aby udało się to też na tyle wzmocnić aby nie trzeba było tyle czasu na reaktywację;)
---------------------
Mój BRICKSHELF
ODPOWIEDZ